Vije-sti

Dodijeljene RiRock nagrade

Dodijeljene RiRock nagrade

U rasprodanom Palachu održan je prvi od četiri dana 40. Ri Rocka, na kojem su nastupila značajna imena riječke scene: Denis & Denis, Termiti, Bajo svira Fit i Keops, a pod voditeljskom palicom Šajete koji je također i zasvirao uz svoj bend Yars.

Osim nastupa za pamćenje, jučerašnja je večer bila posebna i po dodjeli Ri Rock kipića u čak devet kategorija. U nastavku donosimo listu kategorija za nagradu Ri Rock kipić te popis nominiranih i pobjednika.


9. Kategorija - Bend koji najbolje predstavlja Rijeku

  • Let3

  • Jonathan

  • Urban&4

Pobjednik: Let3


 

8. Kategorija - Legenda Ri Rock scene - Nagrada glazbeniku za životno djelo

  • Zoff iz benda Grupa GRČ

  • Mrle iz benda Let 3

  • Valter Kocijančić iz benda Parafi

Pobjednik: Zoff iz benda Grupa GRČ


 

7. Kategorija - Najbolji spot demo benda i redatelj

  • Sunshine Madness - Raindrop shadows

  • MBurns - In The Eyes Of The Damned

  • The Siids - Giving Myself To You

  • Stephany Stefan - Binary Philosophy

  • Flip Flop Fatality - Brother in chains

Pobjednik: Sunshine Madness - Raindrop shadows


 

6. Kategorija - Najbolji art-cover albuma i dizajner

  • Žulj – Resetiraj Civilizaciju

  • Uma Thurman – I am the High Fucking Priestess

  • Speedclaw – Beast in the Mis

  • MBurns – More to life than This

  • Sunshine Madness - Between the skies

Pobjednik: Sunshine Madness - Between the skies


 

5. Kategorija - Najbolji T-shirt art i dizajner

  • Monox

  • Uma Thurman

  • Zenoth

  • Flip Flop Fatality

  • Po’ Metra Crijeva

Pobjednik: Zenoth, All Things Rotten


 

4. Kategorija - Singl 2018

  • Speedclaw – Beast in the mist

  • The Black Room - Eye For An Eye

  • Stephany Stefan - Binary Philosophy

  • Silk Milk – AmperKat

  • Grapevine Babies - Your Love is Gone

Pobjednik: Grapevine Babies - Your Love is Gone


 

3. Kategorija - RIJEČKA GiRica - Najperspektivniji mladi riječki demo bend (u posljednje 2 godine)

  • Fanaa

  • Omnivore

  • The Siids

  • Burning Bush

  • Žulj

Pobjednik: The Siids



 

2. Kategorija - Demo album (posljednje 3 godine)

  • Speeclaw – The beast in the mist (EP)

  • Krešo i Kisele Kiše - U potrazi za bijelim zecom

  • The Black Room - In This Town Lies a City

  • Sunshine Madness - Between the skies

  • Grapevine Babies - Funkle Ben's Sex Potion (EP)

Pobjednik: The Black Room - In This Town Lies a City


 

1. Kategorija - Demo bend desetljeća

  • Krešo i Kisele Kiše

  • Speedclaw

  • The Black Room

  • Po' Metra Crijeva

  • Grapevine Babies

Pobjednik: Krešo i Kisele Kiše


 


Tri glavna pobjednika osvojili su i bogate nagrade - 30 sati snimanja i mastering u Studiu Palach, mjesec dana besplatne probe u Music Boxu i poklon bon za kupnju glazbene opreme u Art of Music trgovinama koje zajednički daruju Udruga Ri Rock i Art of Music.

sound-report.com
sound report

Glazbeni magazin o domaćoj nezavisnoj sceni