Vije-sti

Death Grips premijerno u Hrvatskoj

Death Grips premijerno u Hrvatskoj

Death Grips, eksperimentalna hip hop grupa iz Sacramenta, dolazi na premijerni hrvatski nastup u Tvornicu kulture u četvrtak 8. lipnja.

Jedan od najznačajnijih underground bandova posljednjeg desetljeća na sceni se pojavio 2011. s mixtape izdanjem "Exmilitary", te prvijencem "Money Store" iduće godine. Od tada traje impresivna karijera banda, koja uključuje mnogobrojna diskografska izdanja, potpisivanje i brzi razlaz s Epic records, nekoliko otkazanih turneja, raspad i ponovno okupljanje, i vjerojatno najimpresivniju listovu fanova u glazbi danas uopće. Svoje divljenje prema glazbi, stavu i načinu funkcioniranja Death Grips izrazili su između ostalih David Bowie, Bjork, Trent Reznor i Tom Morello, Bjork i Nine Inch Nails zvali su ih i kao predgrupu na svoje turneje, a glumac Robert Pattinson pojavio se u njihovom spotu "Birds". 

Uživo su Death Grips rijetko viđena pojava. Koncerti nerijetko završavaju u potpunom kaosu, a kombinacija punka, hip hopa, noise i industrial glazbe na način kako to rade Death Grips nema konkurencije danas.
Band u zagrebačku Tvornicu culture, na svoj prvi hrvastki nastup, dolazi u četvrtak 8. lipnja. Ulaznice u pretprodaji iznose 100 kn, a na dan koncerta 130 kn.

sound-report.com
sound report

Glazbeni magazin o domaćoj nezavisnoj sceni