Jazz utorak u Močvari
03.09.2018. 14:49
Vokal i truba? Ok. A gdje je ostatak banda?
E pa ponekad je to čisto dovoljno za kvalitetnu glazbu, a da nam to i dokaže, u utorak 4. rujna, u Močvaru dolazi varaždinski vokalist Zoran Puljek, a sa sobom dovodi i trubača Danijela Heršaka.
Iako bi se njihova glazba mogla najlakše opisati kao eksperimentalni jazz, ovdje ima previše žanrovskih i stilskih utjecaja da bi stali na tome. Od vokalnih utjecaja Bobby McFerrina i Al Jarreaua, do utjecaja funka, rocka, beatboxa, pa čak i popa, pa naravno onda i jazza, glazbu Zorana Heršaka najbolje opisuje naslov svakog pojedinačnog projekta, a za Močvaru to će biti Politonalna Fantazija za vokal i trubu.
Zato dođite 4. rujna da vidimo svi zajedno koliko se daleko mogu testirati granice jazza u hrvata a ako na kraju ispadne da ipak nije jazz... pa koga briga, važno da smo uživali!