
Valentinovo u Vintageu: "Dvije cure s gitarama vode glazbenu ljubav"
11.02.2018. 12:43
Valentinovo u Vintage Industrial Baru proslavit će se nastupom dvije kantautorice, Nine Romić i Ivane Pezo (Billie Joan). Ususret nastupu, s djevojkama smo porazgovarali o prigodnoj temi - ljubavi i glazbi.
Dvije dame za romantično Valentinovo u Vintage Industrial Baru. Ivana, kako bi opisala Nininu glazbu, Nina, kako bi opisala Ivaninu glazbu? Kakav je vaš subjektivni doživljaj?
I: Ninina glazba je ogoljena ljubav, ona mladenačka (kad nasloniš svoj bicikl na bicikl svoje simpatije), bez predumišljaja i kalkuliranja. Samo kad ona pjeva, ja vjerujem da postoji netko za svakoga. Samo tad.
N: Ivanine pjesme su me dotakle na prvu. Ne osjetim često takav stav, takvu direktnost i iskrenost, i zato sam se zaljubila u njenu glazbu. Ono o čemu pjeva je nešto što svi osjećamo, ali teško možemo izraziti. Neka tuga i nemoć koji su se utkali u ovo podneblje. Ona je sve to izbacila van u jedan prkosni i predivni vrtlog koji vas ne može ne zahvatiti.
Pregršt je glazbenih događaja na ponudi za Valentinovo u Zagrebu, zašto bi ekipa trebala doći baš u Vintage Industrial Bar?
I: Dvije cure s gitarama vode glazbenu ljubav. Ako to ne dovede ekipu, ne znam što hoće.
N: Tu se apsolutno nema što dodati osim da ovo neće biti tipičan koncert za Valentinovo!
Koliko vas ljubav inspirira u glazbenom stvaralaštvu?
I: Hmm, na nju otpada 30% od sveukupnog opusa.
N: Prije sam bila fokusirana isključivo na ljubav, sada me zanimaju i neke druge teme...
Je li danas ljubav precijenjena ili podcijenjena?
I: Precijenjena.
N: Ovisi o tome tko je narator.
Uz koju ljubavnu pjesmu uvijek zaplačete?
I: „Song for a Lover of Long“ Bon Ivera.
N: “Good Woman” Cat Power i “River” Joni Mitchell.
Koju biste ljubavnu pjesmu zakonom zabranile?
I: Čitav repertoar Eda Sheerana.
N: Kao i Ivana razmišljam, zašto se ograničiti na pjesmu, kada možemo na izvođače? Coldplay i U2.
Kako zacijeliti slomljeno srce?
I: Vremenom i prebačenim fokusom. Iako bi bilo najbolje ne dopustiti da se uopće slomi.
N: Od mnogo toga iskušanog, na kraju najbolji prijatelj je samo vrijeme.
Kakvi su vam planovi za bližu budućnost?
I: Album, nastupi, spotovi...
N: Raditi stvari koje me čine sretnom i svirati! Album, nastupi i spotovi uključeni!